تکنولوژی استارلایت – از تبلیغات تا واقعیت

medium-starlight-shkcctv

بررسی دید در شب رنگی ( استارلایت )

در این مقاله قصد داریم به معرفی دوربینAHD  با تکنولوژی استارلایت بپردازیم. در این تکنولوژی از سنسور تصویرCMOS ،STARVIS SONY  استفاده شده است . در شکل زیر به مقایسه سه تصویر درحالت های دید معمولی ، دید با چشم و دید با سنسور STARVIS پرداخته ایم :

تکنولوژی استارلایتتصاویر را در تاریکی شب به صورت رنگی نمایش می دهد. ( البته نیاز به مقداری نور دارد )

STARVIS  منحصر به کمپانی سونی می باشد که از تکنولوژی back-illuminated pixel در سنسور تصویر CMOS استفاده میکند .

تکنولوژی back-illuminated pixel چیست ؟

در این تکنولوژی بر خلاف ساختار Front – illuminated structure که در دوربین های معمولی استفاده میشود ، نور ورودی به سنسور با گذر از لایه ی metal wiring  به لایه ی فوتودیود ها میرسد در صورتی که در ساختار سنسور استارلایت با تکنولوژی Back – illuminated structure  سطح نور ورودی به سنسور ، بالاتر هست و در همان ابتدا نور ورودی به  لایه ی فوتو دیود میرسد. این ویژگی حساسیت نوری  ۲۰۰۰ میلی ولتی یا بیشتر را در ۱ میکرومتر مربع ایجاد میکند.  که مورد نیاز برای دوربین در کاربردهای صنعتی می باشد .

در شکل زیر مقایسه ای بین تصویر دو ساختار Front – illuminated structure و Back – illuminated structure نشان داده شده است .

نکته ی بسیارمهم در مورد سنسورهای استارلایت این است که این سنسور برای تولید تصویر رنگی نیاز به حداقل نوری میباشد تا بتواند درست عمل کند، چرا که تصویر دوربین استارلایت در تاریکی مطلق بسیار ضعیف خواهد بود .
همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید ، دوربین در حالت عادی دارای نور کمی میباشد که با کمک سنسور تصویر استارلایت ، تصویری بسیار روشن و واضح در اختیار خواهید داشت .

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دسته بندی محصولات